آیا مدل سوئیچ خودرو خود را میدانید؟ انواع مدل سوئیچ خودرو

آیا مدل سوئیچ خودرو خود را میدانید؟ انواع مدل سوئیچ خودرو

زمان برای مطالعه این مطلب دقیقه می باشد.

در عصر مدرن طیف گسترده‌ای از سوئیچ ‌ها و قفل‌ های خودرو وجود دارد که ممکن است از هر یک از آن‌ ها در خودوری شما استفاده شود ، بنابراین در صورت نیاز به یافتن جایگزین ، تعیین نوع سوئیچ بسیار مهم است . تا قبل از سال 1990، برای داشتن سوئیچ جایگزین برای خودرو فقط کافی بود سری به کلید ‌ساز محل بود بزنید تا سوئیچ جدیدی را برای شما بسازد ، اما با پیشرفت در تکنولوژی و دستگاه‌ های ضد سرقت ، سیستم ‌های قفل ماشین بسیار پیچیده ‌تر شده‌اند . در این مقاله به انواع مختلف سوئیچ ‌هایی می‌پردازیم که برای کمک به شما جهت شناسایی آن‌چه که همراه با خودروی خود دارید ، در دسترس‌اند ؛ سپس نحوه ساخت آن‌ ها را بررسی خواهیم‌کرد :

انواع سوئیچ

انواع مختلفی از سوئیچ ‌ها وجود دارد که جزو خدمات کلید ‌سازی هستند و می‌توانند آن ‌ها را برای شما بسازند و از نظر پیچیدگی ، امنیت و همچنین قیمت بسیار گسترده‌اند :

سوئیچ‌ های اولیه

اکثر وسایل نقلیه قدیمی فقط یک سوئیچ استاندارد و ماشینی دارند که کپی آن‌ ها آسان است و دارای ویژگی ‌های امنیتی کمی هستند . اکثر دارندگان این نوع وسایل نقلیه نوعی زنگ خطر و دزدگیر الکترونیکی را برای افزایش امنیت و جلوگیری از سرقت وسیله خود نصب کرده‌اند .


 انواع مختلف سوئیچ های خودرو که در مرحله اول نوع سوئیچ خود را شناسایی کنید

 

سوئیچ کنترل از راه دور

 

پس از سوئیچ اصلی ، اکثر خودروها نوعی دستگاه بازکننده قفل از راه دور دارند . سوئیچ ‌های ریموتی معمولاً با باتری کار می‌کنند و دارای دکمه‌ای هستند که با فشردن آن سیستم هشدار خودرو غیرفعال شود. این دستگاه‌ ها یا از سیگنال مادون قرمز استفاده می‌کنند یا معمولاً از یک فرستنده رادیویی برای ارسال پیام رمزگذاری‌شده به گیرنده روی خودرو . مشکل رایج این است که شما ممکن است بتوانید با سوئیچ وارد خودروی خود شوید ، اما اگر باتری خالی باشد ، دیگر نمی‌توانید زنگ هشدار را غیرفعال کنید! علت خرابی های ریموت ماشین در برخی مواقع ناشی از باتری آن است . در موارد نادرتر نیز افرادی گزارش کرده‌اند که به دلیل تداخل رادیویی با سیگنال ، امکان دسترسی به اتومبیل خود را ندارند!


سوئیچ کنترل ازراه دور جزء سیستم باز کردن اکثر خودروها هستند

 

ترانسپوردر سوئیچ

 

برای کمک به مقابله با موج جرایم مربوط به خودرو ، در سال 1990 بیشتر تولیدکنندگان و سازندگان سوئیچ ، نصب تراشه ترانسپوندر الکترونیکی بر روی سر یا دسته سوئیچ را آغاز کردند . هر تراشه یک کد منحصر‌به ‌فرد را به کامپیوتر تک‌ برد یا دستگاه «ایمن‌ساز» خودرو می‌فرستد . اگر این کد با کد برنامه ‌ریزی ‌شده در ایمن‌ ساز مطابقت نداشته‌باشد ، خودرو روشن نمی‌شود.

 


 

اگر می خواهید در مورد مشکلات قفل مرکزی خودروتان بیشتر بدانید مقاله زیر را مطالعه کنید :

هنگامی که قفل مرکزی ماشین عمل نمی کند چه باید کرد ؟


احتمالاً هرگز متوجه نخواهید شد که این تراشه ترانسپوندر در خودروی شما وجود دارد ، اما اگر سعی کنید خودروی دیگری از همان سازنده را راه‌اندازی کنید ، این دستگاه ترانسپوندر از انجام آن جلوگیری می‌کند. در زمان گم کردن سوئیچ خودرو چه باید کرد ، بیشتر قفل‌ سازها یا نمایندگی‌های فروش خودرو می‌توانند سوئیچ و ترانسپوندر را از نو برنامه ‌ریزی کنند. متناوباً اگر سوئیچ اضافی داشته‌ باشید ، باید با بررسی کتابچه راهنمای مالک ، خودتان بر روی آن برنامه ‌نویسی کنید ، اگرچه ممکن است این کار کمی مشکل باشد. اکثر کلیدهای ترانسپوندر دارای یک کد ثابت هستند که هر بار منتقل می‌شود.


 ترانسپوندر در سوئیچ که یک نوع تراشه است و در سیستم کنترل از راه دور خودرو وجود دارد

 

ترانسپوندر سوئیچ با کدهای گردشی

 

کلید های ترانسپوندر پیشرفته ‌تری در دسترس هستند که در هر استفاده ، یک کد منحصر‌به ‌فرد ایجاد می‌کنند. این بدان معنی است که نسخه‌ برداری و هک کردن آن‌ها عملاً غیرممکن است ، بنابراین بسیار ایمن‌تراند . با این حال ، در عوض در صورت گم شدن یا سرقت ، جایگزینی آنها گران‌تر است !

کلید ضامن ‌دار

کلید ضامن‌ دار کلیدی است که پایه یا ساقه کلید در سر یا دسته آن جمع می‌شود . این کلیدها تا شده و برای استفاده با یک اشاره باز می‌شوند . در صورت خرابی یا سوء عملکرد ، می‌توانید کلید یا سر آن را جداگانه خریداری و تعویض کنید.

 


 

اگر در مورد کارهایی که باید در هنگام قفل شدن درب خودروتان انجام دهید می خواهید بیشتر بدانید مقاله زیر را مطالعه کنید :

اگر درب خودرو خود قفل ماند چه کنیم ؟ یک نوع سوئیچ خودرو که کلید ضامن دار است و پایه آن در دسته جمع می شود

 

کلید هوشمند

 

کلیدهای هوشمند توسط مرسدس بنز در سال 1998 برای مرسدس کلاس S ساخته شده و با عبارت«دسترسی الکترونیکی و مجوز سیستم» توصیف می‌شود. به معنای واقعی ، آن‌ها واقعاً یک کلید نیستند ، زیرا به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در جیب شما بمانند و نیازی به «باز کردن قفل» نباشد . یک ماشین با سیستم جدید قفل های دیجیتالی هوشمند دارای یک سری آنتن است که می‌تواند وجود یک کلید هوشمند را تشخیص دهد . مالک معمولاً می‌تواند با لمس یک دکمه یا حسگر قفل خودرو را باز کند. در برخی موارد تنظیمات متعددی بر روی خودرو اعمال می‌شود ، مانند تنظیمات برگزیده موسیقی ، حالت صندلی و کنترل آب‌وهوا .

اگر کلید هوشمند درون خودرو باشد ، ایمن‌ساز خودرو غیرفعال شده و با فشردن یک دکمه ، خودرو استارت می‌خورد . حتی برخی از کلید های هوشمند وقتی از صاحب وسیله نقلیه دور می‌شوند ، خود را قفل می‌کنند. این خودروها معمولاً دارای سوئیچ مکانیکی پشتیبان نیز هستند ، با این حال گم کردن و جایگزینی کلید هوشمند ارزان نخواهدبود . در این صورت به جای رفتن نزد قفل‌ساز اتوماتیک ، باید سری به نمایندگی خودرو بزنید. با این وجود ، کلید های هوشمند بسیار ایمن هستند و یکی از بهترین وسایل جلوگیری از سرقت ماشین استفاده از کدهای امنیتی گردشی به جای کدهای ثابت استفاده می‌کنند. این بدان معنی است که کدهای بین کلید هوشمند و ایمن ‌ساز تصادفی هستند ، بنابراین احتمال هک سیستم بسیار کمتر است.


 کلید های هوشمند یکی از جدیدترین سیستم ها با ایمنی بالا برای خودروها هستند

 

کلید نسخه اصلی

 

کلیدهای نسخه اصلی دیگر رایج نیستند ، اما قبلاً توسط نمایندگی‌های خودرو برای برنامه ‌نویسی کلید های جایگزین خودرو استفاده می‌شدند. امروزه اطلاعات مورد استفاده برای برنامه‌نویسی خودرو در یک پایگاه داده مرکزی ذخیره می‌شود ، بنابراین کلید های نسخه اصلی اغلب پیدا نمی‌شوند.

با این حال ، اگر می‌خواهید خودروی دست دومی بخرید که از کلید نسخه اصلی استفاده می‌کند ، اطمینان حاصل کنید که اطلاعات مربوط به برنامه ‌نویسی آن‌ها در دسترس باشد ، زیرا اگر کلید را گم کنید ، ممکن است لازم باشد کل سیستم مدیریت موتور را تعویض نمایید که ارزان نخواهد بود!

کلید واله

برخی از خودروها دارای یک کلید اضافی«واله» هستند که فقط به سیستم استارت و درب اتومبیل دسترسی دارد ، اما به جعبه داشبورد و صندوق عقب دسترسی ندارد.

روش‌های ساخت سوئیچ

سوئیچ را می‌توان به چند روش مختلف ساخت :

ساخت سوئیچ به روش مکانیکی

تا همین اواخر، این روش تنها راه برای ساخت سوئیچ بود. در این روش ، دقیقاً مانند کلید استاندارد خانه ، قفل‌ساز از یک دستگاه برای بریدن شیارهای یک طرف کلید استفاده می‌کرد. سپس این کلید در محل استارت قرارگرفته و قفل فرمان را باز می‌کرد. این کلید معمولاً درهای خودرو ، صندوق عقب و حتی گاهی جعبه داشبورد را باز می‌کند.


 ساخت سوئیچ با دستگاه برش لیزری

 

ساخت سوئیچ به روش لیزری

 

سوئیچ ‌های برش لیزری به دلیل علامت‌گذاری روی ساق کلید ، به سوئیچ‌ های«برش داخلی»یا «مار زنگی» نیزمعروف‌اند . آن‌ها معمولاً کمی ضخیم‌تراند ، عاج ‌های کمتری دارند و از دو طرف برش می‌خورند تا بتوان آن‌ها را از هر طرف وارد محل استارت کرد. انتخاب سیلندرهای قفل برای کلید های برش لیزری سخت‌ تر است و همچنین کپی این کلید ها دشوارتر می‌باشد ، زیرا کار با دستگاه‌ های برش آن‌ها به تخصص بیشتری نیاز دارد . همچنین جایگزینی آنها گران ‌تر تمام می‌شود.

کلید سازی شبانه روزی اصفهان آماده هر گونه ارائه خدمات در زمینه قفل و کلید ، تعمیر و تعوض کلید های ریموت دار به صورت شبانه روزی به شما عزیزان می باشد برای ارتباط بیشتر با ما تماس بگیرید.

0 نظر

دیدگاه خود را درباره این مطلب با دیگران به اشتراک بگذارید

تماس فوری - 09130970012