مراحل نحوه باز کردن قفل آویز بدون کلید چگونه است ؟

مراحل نحوه باز کردن قفل آویز بدون کلید

زمان برای مطالعه این مطلب دقیقه می باشد.

گم کردن کلید قفل ، قطعاً کابوسی است که بسیار ناراحت کننده است. گاهی اوقات این اتفاق دقیقاً زمانی می افتد که در شرایط اضطراری هستید. به عنوان مثال، هنگامی که نیاز به یافتن پرونده ای، یک دقیقه قبل از جلسه دارید. و در آن لحظه، جستجوی کلید قفل کمد پرونده شما بسیار ناامید کننده خواهد بود. خوشبختانه ، ابزارها یا روش هایی وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها، حتی بدون کلید، قفل آویز را باز کنید. در آخرین مرحله پیشنهاد ما تماس با یک کلید ساز حرف ای است . ما در مورد این روش های خوب در نحوه باز کردن قفل آویز بدون کلید صحبت خواهیم کرد. به خواندن ادامه دهید...

راهنمای برتر نحوه باز کردن قفل آویز بدون کلید با استفاده از چند تاکتیک ساده

گاهی اوقات وقتی به دنبال چگونگی باز کردن قفل آویز بدون کلید هستید ، احتمال بالایی هست که این امر منجر به شکستن قفل شود . و البته در بعضی موارد ، این تنها گزینه باقی مانده برای دسترسی به اشیاء قفل شده می باشد. بنابراین، به خاطر داشته باشید، بسته به روشی که استفاده خواهید کرد، احتمال شکستن قفل وجود دارد . اما اگر ابزار مناسب و دانش کافی در اختیار داشته باشید ، شاید بتوانید این احتمال را پشت سر بگذارید. در برخی مواقع نیز اگر درب خانه قفل شود احتمال شکستن قفل وجود دارد .

تکنیک چکش

در ابتدا با ساده ترین روش شروع میکنیم . شما باید دو انگشت خود را داخل حلقه قفل قرار دهید. و سپس با استفاده از انگشتان حلقه را به سمت بالا فشار دهید. این حرکت در نهایت ، کمک می کند تا پایه های قفل شده در موقعیت درست قرار بگیرند. یک قفل سازحرفه ای نیز ممکن است این پیشنهاد را به شما دهد و کار شما را برای شکستن قفل آسان تر می شود.

ابتدا مطمئن شوید که حلقه قفل لقی زیادی نداشته باشد. در غیر اینصورت ، در باز کردن قفل مشکل خواهید داشت. همچنین ، باید از گرفتن بدنه قفل خودداری کنید. چرا که از همانجا باید چکش بزنید. اکنون از چکش استفاده کنید و چندین بار به کنار قفل ضربه بزنید. بخصوص سمتی که انتهای آن ثابت است را به طور خاص هدف قرار دهید. زیرا این قسمت جایی است که پین زیر آن قرار دارد. از ضربات سریع و کوتاه برای کوبیدن قفل استفاده کنید. در یک نقطه پین ها از هم جدا می شوند و شما می توانید قفل را باز کنید. اگر چکش ندارید، می توانید از دسته پیچ گوشتی یا هر ابزار سخت مشابهی استفاده کنید. روش چکش نباید به قفل شما آسیب وارد کند، تا بتوانید از آن مجدد استفاده کنید. فقط باید مطمئن شوید آنقدری محکم ضربه نزنید که به پین ها آسیب برسد. اگر نمی خواهید قفل را از بین ببرید و در عین حال، به راحتی آن را بدون کلید باز کنید، این روش عالی است.

 


 

مقاله پیشنهادی ما به شما :

درباره قفل های جدید ضد آب دیجیتالی چه می دانیم ؟


روش آچار

برای این روش به دو آچار با انتهای باز و سر بزرگ نیاز دارید. هرچه بزرگتر باشد بهتر است، تا نتیجه خوبی بگیرید. همچنین اطمینان حاصل کنید که هر دو آچار از نظر اندازه شبیه به هم باشند تا نیروی مساوی وارد کنند. انتهای آچار را با دقت در بالای هر طرف از حلقه قلاب کنید. پس از جاگذاری، سعی کنید دو دسته آچار را به یکدیگر نزدیک کنید. این وضعیتی را ایجاد می کند که لبه های داخلی سر آچارها مقابل یکدیگر قرار می گیرند. اکنون باید آچارها را در قسمت مرکز میله عمودی قفل قرار دهید. اجازه ندهید که آنها خیلی بالا یا پایین بیایند ، در غیر این صورت، ممکن است به دلیل وجود فشار، سر بخورند. به دسته ها فشار وارد کنید تا مطمئن شویدکه جابجایی، سر خوردن یا لغزش اتفاق نمی افتد.

سپس روی دسته ها نیرو وارد کنید. این کار را ادامه دهید تا زمانی که هر دو طرف قلاب باز شود. شما باید روی فشار دسته ها به سمت خط وسط تمرکز کنید. این به قدرت نسبتا زیادی نیاز خواهد داشت ، بنابراین صبور باشید و در میانه راه تسلیم نشوید. از قسمت صاف کف دست خود برای گرفتن دسته ها استفاده کنید. این کار بهتر از استفاده از نوک انگشتان است. ممکن است این مشکل در مورد قفل درب های خانه ها و مکان های تجاری تعمیرنیز پیش بیاید .

در صورت داشتن قفل بزرگ و آچار کوچک، یک ترفند برای آن وجود دارد. برای پر کردن فاصله، می توانید از یک کاغذ تاشده یا هر چیز مشابه استفاده کنید. به راحتی می توانید آن را درون بازوها قرار دهید ؛ که به این وسیله چسبندگی لازم ایجاد شود. بعد از اینکه قلاب را جدا کردید ، به راحتی قطعات شکسته را بیرون بیاورید. در صورت بیرون نیامدن ، چند بار تکان داده یا بپیچانید. چرا که گاهی اوقات انتهای میله ها در مکانیسم قفل گیر می کند. اگر تجربه ای زیادی در مورد کارکرد قفل ها و کلید ها داشته باشید این کار برای شما آسان است .

روش قیچی آهن بر

حال بیایید راجع به سریع ترین راه برای باز کردن یک قفل آویز قفل شده بدون کلید صحبت کنیم . برای این کار به یک قیچی آهن بر نیاز دارید که تیغه های آن در هر یک از طرفهای قلاب قرار بگیرد و در مرحله بعد باید به هر دو دسته قیچی فشار زیادی وارد کنید. این کار را تا زمانی که قلاب شکسته شود انجام دهید و سپس می توانید قفل را جدا کنید. اگر آسیبی به دسته درب وارد شد هنگام تعمیر قفل آن را می توانید انجام دهید برای برش قفل های فولادی می توانید از سنگ فرز نیز استفاده کنید. فقط بخاطر داشته باشید که این کار بسیار پر سر و صدا خواهد بود.

شکستن با هوای فشرده

این روش برای قفل های با قطعه ذخیره سازی بهتر است. می توانید هوای فشرده شده را از هر ابزارفروشی محلی یا داروخانه ها تهیه کنید. همچنین، تبر و جعبه ابزار هم که احتمالا در کارگاه خود داشته باشید، مورد نیاز خواهد بود.

هوای فشرده به معنای نوع خاصی از هوا نیست. در واقع، گاز دی فلوراتان است که به آن گاز خنک کننده نیز می گویند. شما باید آن را حداقل برای 25 تا حداکثر 40 ثانیه در یک طرف قفل اسپری کنید؛ و باید جهت اسپری را به طور عمده روی قسمت لرزش گردن(لولای) قفل متمرکز کنید.

پس از اتمام کار، فلز باید براق تر به نظر برسد یا به طرز محسوسی مات شده باشد. شما باید روی یک نقطه ضربات مکرر چکش وارد کنید تا جایی که بشکند . با چند ضربه خوب ، میله نزدیک مکانیزم قفل بریده می شود. این فرآیند ، همچنین ، یکی از مواردی است که باید با قفل خود خداحافظی کنید. از آنجا که تکه تکه خواهد شد و دیگر نمی تواند مورد استفاده قرار بگیرد. در مورد قفل های هوشمند حتما از یک کلید ساز حرفه ای کمک بگیرید .

چند نکته برای یادآوری

قفل هایی که از مواد ارزان قیمت مانند پلاستیک ساخته شده اند، با هر یک از این روش ها به راحتی شکسته می شوند. بنابراین، احتمال از دست دادن قفل به طور کامل، با هر یک از این روش ها بسیار زیاد است. قبل از اینکه این روش ها را امتحان کنید، با طراحی و سازوکار اساسی قفل آشنایی داشته باشید. به این ترتیب می دانید که در صورت بروز مشکل، دقیقا چه کاری باید انجام دهید. شدت هر یک از این روش ها که شامل ضربه زدن، چکش زدن و کوبیدن است در نهایت منجر به آسیب کامل قفل می شود. در صورتی که نمی خواهید این اتفاق بیفتد، از فشار وارد شده خود آگاه باشید.

نتیجه

و این تمام موارد چگونگی باز کردن قفل بدون کلید بود. مواردی غیر از این چند روش نیز وجود دارد. اما در بیشتر مواقع، یکی از اینها جواب می دهد. با این حال، در بعضی موارد ، مشکل آنقدر شدید و فوری است که شما مجبور هستید با یک کلید ساز تماس بگیرید. بنابراین ، اگر با این شرایط مواجه هستید ، بهتر است به یک متخصص اجازه دهید آن را حل کند. با آرزوی موفقیت در باز کردن قفل های بدون کلید!

 

مرکز تخصصی کلید سازی شبانه روزی اصفهان آماده هر گونه خدمات کلید سازی و قفل باز کنی طی 24 ساعت شبانه روز است .پس در صورت بروز هر مشکل با این مرکز تماس بگیرید .

0 نظر

دیدگاه خود را درباره این مطلب با دیگران به اشتراک بگذارید

تماس فوری - 09130970012